główna kontakt Dodaj do ulubionych startuj z nami     

Finanse

Nieruchomości

giełda

praca

pogoda

rozrywka

tWWWój Wrocław! i masz co chcesz... wiedzieć

Google
 
Web www.wroclaw.webmida.com

mapa serwisu

:: biznes
:: informacje
:: auto
:: dziecko
:: kultura
:: film
:: imprezy
:: media
:: telefony
:: zdrowie i uroda
:: komunikacja
:: organizacje
:: nasze miasto
:: sport
:: turystyka
:: usługi

sportMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
54-239 Wrocław
ul. Wejherowska 2
tel. (071) 356-35-00, 356-35-01
fax (071) 350-97-66
e-mail: mosir@mosir.wroc.pl


Piłkarskie Mistrzostwa Europy
UEFA EURO 2012
www.wroclawwgrze.pl
Wrocław się doczekał!


Pomyślna decyzja Komitetu UEFA w sprawie przyznania Polsce i Ukrainie organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, która zapadła 18 kwietnia wzbudziła ogromne emocje i aplauz wśród wrocławian. Jeszcze w ubiegłym roku, mimo sceptycznych opinii wielu mediów a nawet polityków, we Wrocławiu poparcie dla imprezy wyraziło prawie 90% ankietowanych.

Podczas wspólnego oglądania relacji z Cardiff na wrocławskim Rynku (tam gdzie obradowała UEFA) z zapartym tchem rozwój wydarzeń śledziło ponad cztery tysiące wrocławian (mimo przedpołudniowych godzin w pracującą środę).

Jako jedno z czterech polskich miast, w których odbędą się rozgrywki, bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność. Zdajemy sobie jednak sprawę z tej odpowiedzialności już rozpoczynamy prace przygotowawcze.

Obecnie należy skupić się przede wszystkim na przygotowaniu obiektów – głównych aren wydarzeń sportowych. Do remontu przeznaczono Stadion Olimpijski, który będzie mógł stanowić arenę wydarzeń lub centrum treningowe z prawdziwego zdarzenia. Przebudowa stadionu pochłonie prawie 200 mln złotych, ale z pewnością zabytkowy obiekt stanie się wizytówką miasta.

Najpoważniejszą inwestycją będzie budowa nowego stadionu piłkarskiego przy ul. Drzymały. W przeciwieństwie do Stadionu Olimpijskiego, który oprócz funkcji sportowych będzie także miejscem organizacji koncertów itd., ale jednak przede wszystkim pozostanie bazą dydaktyczną dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego, nowy stadion będzie, na wzór innych europejskich obiektów tego typu multistadionem z wieloma funkcjami komercyjnymi. Miasto jest na etapie ogłaszania przetargu na doradcę inwestycyjnego, który przeanalizuje wszelkie modele nie tylko finansowania obiektu, ale także jego funkcjonalnych rozwiązań.

Do obsługi tak prestiżowej imprezy jaką są Mistrzostwa Europy nie wystarczą oczywiście stadiony. Należy skupić się także na dostosowaniu możliwości komunikacyjnych oraz możliwości zakwaterowania ogromnej ilości kibiców.

Do 2012 roku rozbudowane zostanie wrocławskie lotnisko, którego możliwości przewozowe zwiększą się co najmniej dwukrotnie. Udogodnienia komunikacyjne ukierunkowane na nowy stadion i lotnisko to także m.in.:

Autostradowa Obwodnica Wrocławia („AOW”). Zgodnie z decyzją lokalizacyjną na terenie Wrocławia przewidziane są 3 węzły autostradowe, z których jeden zlokalizowany jest w rejonie ul. Kosmonautów. Harmonogram budowy sięgacza AOW przewiduje jego realizację w latach 2007-2009 Obecnie została sporządzona dokumentacja projektowa. Pozostałymi elementami, które wpłyną na bardzo dobre skomunikowanie tego terenu będą ujęte w załączonej tabeli inwestycje komunikacyjne w tym:

Węzeł Drzymały – bezpośrednie skomunikowanie rejonu Stadionu z ul. Lotniczą, Przebudowa ul. Lotniczej – łączącej centrum Miasta z wylotem w kierunku Zielonej Góry. Zadanie w trakcie realizacji z terminem zakończenia w I kwartale 2009r. Północny odcinek Obwodnicy Śródmiejskiej – od Mostu Milenijnego do ul. Sobieskiego, która stanowi wylot w kierunku Warszawy. Zadanie na etapie przetargów na realizację łącznie z opracowaniem dokumentacji.

Wizualizacje:

stadion przy ul. Drzymały na Maślicach

zmodernizowany Stadion Olimpijski

rozbudowane lotnisko

Polska wraz z Ukrainą oficjalnie starały się o organizację Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO UEFA 2012 już od maja 2005 roku .

"Wrocław w grze" ! - takie hasło promocyjne przyjął Wrocław, który był jednym z czterech miast polskich, w których będą się odbywać rozgrywki,.

15 lipca 2006 r. na wrocławskim Rynku prezydent Rafał Dutkiewicz odsłonił Piłkę - pięciometrową metalową rzeźbę w polsko-ukraińskich barwach. W ten sposób rozpoczęła się wielka kampania reklamowa...

źródło: www.wroclaw.pl


home | o nas | reklama | nieruchomości | firmy | zakupy | kontakt | regulamin | praca | dodaj newsa | mapa serwisu
copyright and design by mida ||| wszelkie prawa zastrzeżone